سیستم تخلیه اتوماتیک

سیستم تخلیه اتوماتیک

سیستم تخلیه اتوماتیک ( بلودان اتوماتیک ) دیگ بخار ساخت شرکت فارس بخاران

این دستگاه با مجهز بودن به سیستم فرمان تمام الکترونیکی عمل خروج آب اشباع شده و مواد معلق و نمکهای محلول از دیگ بخار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد که با خروج این آب و تامین آب تغذیه جدید که دارای مواد محلول کمتر است از بوجود آمدن نارسایی در عملکرد دیگها به واسطه تغلیظ مواد محلول در آب جلوگیری به عمل آمده و باعث افزایش طول عمر مفید دیگ می گردد.

برای انجام دقیق تخلیه اتوماتیک رسوبهای ته نشین شده در دیگ بخار ، می بایست با تزریق ماده ضد رسوب دیگ بخار( DM ) رسوبات موجود در آب ورودی به دیگ بخار را ته نشین نمود تا در هنگام انجام عمل تخلیه اتوماتیک این رسوبات به طور کامل از داخل دیگ بخار خارج گردد.

 عملکرد دقیق بلودان اتوماتیک  در سیستم تخلیه دیگ بخار محاسن زیر را به همراه دارد :

  • جلوگیری از تشکیل رسوب در بدنه دیگ بخار
  • امکان بهره گیری از حداکثر حرارت آب
  • کنترل و یکنواخت کردن غلظت املاح محلول
  • تخلیه نمودن لجن ها و رسوبات متخلل کف دیگ بخار
  • عمل تخلیه در فواصل زمانی معیت و به مدت کوتاه یا بلند
  • قابلیت ثابت نگه داشتن کیفیت آب و کنترل آن در دیگ.

تعداد دفعات و مدت زمان تخلیه دیگ بخار در هر سیکل کاری با توجه به مشخصات آب ورودی ( پارامترهای نظیر سختی ، TDS و … ) و مدت زمان کارکرد دیگها قابل محاسبه می باشد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه صحیح و تعداد تخلیه مورد نیاز برای موتورخانه بخار خود با شرکت فارس بخاران تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع تخلیه دیگ بخار می توانید به فصل نهم کتاب مرجع کاربردی بویلرهای آبگرم و بخار صنعتی تالیف مهندس علی فاضل مدیر فنی شرکت فارس بخاران مراجعه فرمایید.

به علاقه مندان پیشنهاد می شود فیلم های آموزشی شرکت فارس بخاران در خصوص موتورخانه بخار را از طریق کانال آپارات این شرکت مشاهده نمایند. در این بخش قسمت اول این سری از فیلم های آموزشی قرار گرفته است.